امروز سه شنبه , ۱ تیر , ۱۴۰۰ شما در بزرگترین مرجع تخصصی کنکوری ها هستید.

بانک کتاب پایتخت

آخرین مطالب سايت

مطالب محبوب

928 بار 30th ژانویه 2017 جواد اخبار استخدامی بدون نظر

 

فیسبوک

رییس دانشگاه باکینگهام انگلیس اعلام کرده که به منظور بررسی سلامت روحی و روانی دانشجویان و جلوگیری از اقداماتی نظیر خودکشی، پست‌های دانشجویان در فیسبوک و توئیتر رصد می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از یو.هرالد، بسیاری از دانشجویان از شبکه‌های اجتماعی برای انتشار نقطه‌نظراتشان استفاده می‌کنند و مقامات دانشگاه باکینگهام با این طرح جنجالی قصد دارند دانشجویان خود را زیر نظر داشته باشند.

سر آنتونی سلدون معاون دانشگاه باکینگهام در این باره گفت: هدف ما بررسی سلامت روانی دانشجویان و حفظ سلامت جانی و روانی آنهاست.

وی افزود: ما قصد داریم که دانشگاه باکینگهام اولین دانشگاه اروپایی با وضعیت سلامت عالی باشد و قصد داریم تمام ۲۵۰۰ دانشجوی این دانشگاه از خدمات روانشناسی در اسرع وقت بهره‌مند شوند.

براساس گزارش‌ها ۱۳۰ دانشجو در سال ۲۰۱۴ در انگلیس و ولز خودکشی کرده‌اند و مقامات دانشگاه باکینگهام معتقدند با رصد حساب‌های کاربری دانشجویان می‌توانند از بروز چنین اتفاقاتی جلوگیری نمایند.

سلدون خاطرنشان کرد: ما برای بررسی نظرات و پست‌های افراد از الگوریتم‌هایی استفاده می‌کنیم که احساسات مثبت و منفی را به خوبی نمایش می‌دهند و دانشجویانی که حجم احساسات منفی در آنها زیاد باشد به روانشناس ارجاع می‌یابند.

بسیاری از دانشجویان معتقدند این کار تجاوز به حریم خصوصی آنها محسوب می‌شود و به آن اعتراض کرده‌اند.

انتهای پیام


اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس تلگرام اشترک در کلوب اشترک در فيس نما اشترک در تويتر اشترک در فيسبوک

برچسب ها

مطالب پيشنهادي

ديدگاه شما در مورد اين مطلب