امروز سه شنبه , ۱۹ اسفند , ۱۳۹۹ شما در بزرگترین مرجع تخصصی کنکوری ها هستید.

بانک کتاب پایتخت

آخرین مطالب سايت

مطالب محبوب

 

سازمان سنجش با صدور اطلاعیه‌ای ضوابط شرکت در آزمون فراگیر دوره‌های کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور را اعلام کرد که براین اساس آزمون در روز پنجشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سازمان سنجش با صدور اطلاعیه‌ای در رابطه با ثبت‌نام در آزمون فراگیر دوره‌های کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور اعلام کرد:  بدین وسیله به اطلاع کلیه متقاضیان ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور مهرماه سال ۱۳۹۵ می‌رساند که ثبت‌نام برای شرکت در آزمون مذکور از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان از روز دوشنبه ۹ آذر آغاز و در روز یکشنبه ۱۵ آذر پایان می‌پذیرد. لذا تمام داوطلبان متقاضی ثبت‌نام که دارای شرایط عمومی و اختصاصی به شرح ذیل هستند، می‌توانند در آزمون مذکور ثبت‌نام و شرکت کنند.

شرایط ثبت‌نام:

الف) هر داوطلب ‌بر اساس ‌علاقه ‌فقط می‌تواند در یک کدرشته‌ امتحانی (بر اساس ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون)‌، ثبت‌نام‌ و در امتحان مربوط شرکت‌ کند.

ب) داوطلبان لازم است که پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما، به ‌منظور ثبت‌نام‌ شخصاً به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org  مراجعه و نسبت به تکمیل تقاضانامه ثبت‌نامی اینترنتی اقدام کنند.

ثبت‌نام‌ برای شرکت‌ در آزمون ‌سال ۱۳۹۵ به روش ذیل امکان‌پذیر است: مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش برای تهیه کارت اعتباری ثبت نام (سریال ۱۲ رقمی) و دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام. تهیه فایل عکس اسکن شده داوطلب بر اساس توضیحات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام.آماده کردن مدارک و اطلاعات مورد نیاز برای ثبت‌نام. ثبت نام از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور در زمان مقرر ( ۹ آذر ۱۳۹۴ تا ۱۵ آذر ۱۳۹۴)

با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت‌نام به صورت اینترنتی انجام می‌شود، داوطلبان لازم است به وسیله کارت‌های عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است، با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی مذکور و پرداخت مبلغ ۶۵ هزار تومان وجه ثبت‌نام برای شرکت در آزمون اقدام کنند.

** تذکرات‌ مهم:

۱- مندرجات فرم تقاضانامه باید دقیق و صادقانه تکمیل شود. مسئولیت‌ صحت‌ تمام مندرجات‌ تکمیل‌ شده‌ (مندرجات‌ فرم‌ تقاضانامه) به‌ عهده‌ داوطلب‌ خواهد بود.

پس از پایان مهلت مرحله ویرایش اطلاعات تقاضانامه، اعمال هیچ‌گونه تغییری در مندرجات فرم‌ تقاضانامه‌ ثبت‌نام امکان‌پذیر نیست؛ بنابراین،‌ داوطلب‌ باید در زمان تکمیل اطلاعات تقاضانامه نهایت دقت را به کار گیرد.

هر موقع‌ مشخص‌ شود که‌ داوطلب،‌ حقایق‌ را کتمان‌ کرده یا واجد یکی از شرایط و ضوابط مندرج‌ در  دفترچه‌ راهنما  نیست، در هر مرحله‌ایی از آزمون‌ (ثبت‌نام‌، شرکت‌ در آزمون‌، پذیرفته‌شدن‌، حین‌ تحصیل‌ در دانشگاه ‌و …) محروم‌ خواهد شد.

** دستورالعمل و نحوه تکمیل تقاضانامه ثبت نام اینترنتی

به داوطلبان توصیه می‌شود که مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام، ابتدا فرم پیش نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذکور را تکمیل کرده و سپس بر اساس فرم پیش‌نویس با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش، اطلاعات لازم را بر اساس بندهای برنامه نرم‌افزاری ثبت نام وارد کنند. راهنمای جامع نحوه تکمیل فرم در برنامه نرم افزاری ثبت نام اینترنتی موجود است و داوطلبان برای کسب اطلاع بیشتر می‌توانند به این راهنما مراجعه کنند.

داوطلبان لازم است که در درج اطلاعات ثبت‌نام دقت کنند. بدیهی است که در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت‌نام با مدارک داوطلب، در صورت پذیرفته شدن در آزمون، قبولی وی (کان لم یکن) تلقی شده و از ادامه تحصیل داوطلب جلوگیری خواهد شد.

** زمان توزیع کارت اینترنتی، برگزاری و محل آزمون

براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده، آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور مهرماه سال ۱۳۹۵ در روز پنجشنبه مورخ ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ برگزار خواهد شد. داوطلبان لازم است که از روز سه‌شنبه مورخ ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ لغایت روز چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش نسبت به تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون و برگ راهنمای شرکت در آزمون اقدام کنند. محل آزمون داوطلبان براساس استان و شهرستان محل اقامت مندرج در بند ۲۸ تقاضانامه تعیین می‌شود؛ لذا مقتضی است که داوطلبان با مراجعه به جدول شماره ۵  دفترچه راهنمای  ثبت‌نام و درج کد مربوط به استان و شهر محل اقامت در تقاضانامه ثبت‌نام اقدام کنند.

** نـکات و توصیه‌های مـهم‌

۱) با توجه به تأثیر ۲۰ درصدی معدل دوره‌ کارشناسی، اکیداً توصیه می‌شود که داوطلبان، معدل دوره کارشناسی خود را با توجه به توضیحات مندرج در دفترچه با دقت درج کنند. شایان ذکر است که معدل کارشناسی تراز شده و میانگین وزنی آنها تأثیر ۲۰ درصدی در نمره کل داوطلبان خواهد داشت.

۲) اگر از طریق کافی نت اقدام به ثبت‌نام می‌کنید، تأکید می‌شود که تمام مراحل ورود اطلاعات ثبت‌نامی را شخصاً انجام دهید یا بر انجام امور مربوط، در کافی‌نت نظارت مستقیم داشته باشید.

۳) با توجه به ورود اطلاعات ثبت‌نامی‌ توسط متصدیان کافی‌نت‌ها، متأسفانه اطلاعات معمولاً با اشتباهاتی در تقاضانامه درج می‌شود یا عکس ارسالی اشتباه است، مسئولیت هرگونه خطا در این مورد متوجه شخص داوطلب است و سازمان سنجش آموزش کشور به هیچ وجه امکان اصلاح اشتباهات مذکور را ندارد و هیچ‌گونه عذری در این زمینه پذیرفته نخواهد شد. بخصوص چنانچه عکس ارسالی داوطلب اشتباه باشد فردبه عنوان متخلف تلقی و براساس قانون مربوط به تخلف و تقلب باوی رفتار خواهدشد.

۴) توصیه‌ می‌شود که داوطلبان پس از تکمیل تقاضانامه، دریافت شماره پرونده ۶ رقمی و کدپیگیری ۱۶ رقمی، یک نسخه پرینت از تقاضانامه تهیه و مندرجات آن را کنترل و نزد خود نگهداری کنند.

۵) هرگونه‌ تغییری از طریق‌ نشریه پیک‌ سنجش‌، پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و در صورت لزوم ‌از طریق رسانه‌های گروهی ‌اعلام ‌خواهد شد.

۶) در صورت‌ لزوم‌، داوطلبان می‌توانند از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی (غیرحضوری) سازمان اقدام کرده یا در ساعات اداری با شماره تلفن گویای ۰۲۱-۴۲۱۶۳ با روابط عمومی ‌سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور تماس‌ بگیرند.

 


اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس تلگرام اشترک در کلوب اشترک در فيس نما اشترک در تويتر اشترک در فيسبوک

برچسب ها

مطالب پيشنهادي

ديدگاه شما در مورد اين مطلب