امروز شنبه , ۹ اسفند , ۱۳۹۹ شما در بزرگترین مرجع تخصصی کنکوری ها هستید.

بانک کتاب پایتخت

آخرین مطالب سايت

مطالب محبوب

 

رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد گفت:‌ثبت‌نام دوره دکتری تخصصی پژوهش محور همراه با ثبت نام متقاضیان سایر دوره‌های دکتری تخصصی و کارشناسی ارشد از روز دوشنبه ۱۶ آذر ماه آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مجتبی علوی فاضل اظهار داشت: متقاضیان دوره دکتری تخصصی پژوهش محور می‌توانند از روز دوشنبه ۱۶ آذر ماه تا پایان روز چهارشنبه ۹ دی ماه با مراجعه به سامانه این مرکز به نشانی  www.azmoon.org  ابتدا دستورالعمل ثبت نام را مطالعه و پس از کسب آگاهی‌های کامل در خصوص دوره دکتری پژوهش محور و رشته مورد نظر نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

وی افزود: برای ثبت‌نام در دوره دکتری تخصصی پژوهش محور حداقل معدل کل کارشناسی ارشد برای رشته های علوم انسانی ۱۸ و حداقل معدل کل برای رشته‌های غیر علوم انسانی ۱۷ است.

رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: اگر داوطلبان از ۱۵ دانشگاه برتر موجود در فهرست اسکوپوس فارغ‌التحصیل شده باشند یا جزء فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های جامع (برتر) دانشگاه آزاد باشند، معدل آنها با ضریب ۱٫۱ برای رشته‌های با حد نصاب معدل ۱۷ و ۱٫۰۵ برای رشته‌های با حد نصاب معدل ۱۸ در نظر گرفته خواهد شد.

علوی فاضل خاطرنشان کرد: متقاضیان دوره دکتری تخصصی پژوهش محور می‌توانند از یک مجموعه نسبت به انتخاب یک رشته محل اقدام کنند و رعایت شرط تجانس و سایر شروط با توجه به دستور العمل ثبت نام برای این متقاضیان الزامی است و امکان ویرایش با استفاده از شناسه و رمز کارت اعتباری خریداری شده تا پایان مدت زمان ثبت نام فراهم می‌شود و پس از آن امکان تغییر وجود نخواهد داشت.

وی گفت: داوطلبان می‌توانند بدون هیچگونه محدودیتی در دوره‌های مختلف دکتری تخصصی (با آزمون، بدون آزمون و پژوهش محور) در صورت داشتن شرایط لازم، ثبت نام کنند.

رئیس مرکز سنجش و پذیرش با تاکید بر این که هیچ تفاوتی میان مدرک دکتری تخصصی پژوهش محور و دکتری تخصصی آموزش محور وجود ندارد، خاطر نشان کرد: ماهیت دوره دکتری پژوهش محور ایجاد ارتباط میان صنعت و دانشگاه است، لذا با توجه به ماهیت این دوره داشتن طرح برون دانشگاهی مصوب یا طرح تحقیقاتی مورد حمایت دستگاه‌های اجرایی و نهاد های عمومی با تامین اعتبار مورد نیاز، ضروری است.

 


اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس تلگرام اشترک در کلوب اشترک در فيس نما اشترک در تويتر اشترک در فيسبوک

برچسب ها

مطالب پيشنهادي

ديدگاه شما در مورد اين مطلب