امروز سه شنبه , ۱۹ اسفند , ۱۳۹۹ شما در بزرگترین مرجع تخصصی کنکوری ها هستید.

بانک کتاب پایتخت

آخرین مطالب سايت

مطالب محبوب

1,160 بار 2nd سپتامبر 2015 جواد اخبار دبیرستان , اخبار مقاطع تحصیلی بدون نظر

 

 

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه اعلام کرد

زمان انتخاب واحد دانشگاه آزاد

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی گفت: براساس تقویم آموزشی سال ۹۴-۹۵ که از ۷ شهریور به تمامی واحدها ابلاغ شده است، انتخاب واحد دانشگاه آزاد اسلامی از تاریخ ۱۷ تا ۲۶ شهریور در سراسر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد، مجتبی علوی فاضل اظهار داشت: براساس تقویم آموزشی سال ۹۴-۹۵ که از ۷ شهریور به تمامی واحدها ابلاغ شده، انتخاب واحد دانشگاه آزاد اسلامی از تاریخ ۱۷ تا ۲۶ شهریور در سراسر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد و خارج از این تصمیم دانشگاه هیچ انتخاب واحدی را تأیید نمی‌کند.

وی افزود: البته اگر در مواردی انتخاب واحد برای دانشجویان قدیمی پیش از این تاریخ انجام شده به منظور رفاه حال آنان است تا انتخاب واحد دانشجویان قدیمی با انتخاب واحد دانشجویان جدیدالورود تداخل پیدا نکند.

علوی فاضل با تأکید بر اینکه این ادعا که انتخاب واحد و ثبت‌نام دانشجویان جدیدالورود پیش از اعلام نتایج دانشگاه‌های دولتی صورت گرفته، تکذیب و کاملاً رد می‌شود، اظهارداشت: به منتشر کنندگان چنین شایعاتی توصیه می‌شود، به خاطر اهداف سیاسی خود دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی و خدمات آن به کشور را زیر سوال نبرند.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد این واقعیت که دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه حضوری جهان در حال حاضر ۳۷ درصد از بار آموزش عالی کشور را با ارائه خدمات آموزشی به بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار دانشجو بر عهده دارد، به مذاق برخی افراد خوش نیامده است.

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: این اتهام‌ها در حالی متوجه دانشگاه آزاد اسلامی است که این دانشگاه به شرط دریافت شهریه کامل از تمامی دانشجویان با ۱۰۰ میلیارد تومان کسری بودجه مواجه است و طی این دو سال تمام تلاش خود را برای تأمین این کسری بودجه از طریق صرفه‌جویی، کاهش هزینه‌ها، ممنوعیت استخدام نیروهای جدید، فعالیت‌های اقتصاد دانش بنیان و … به کار گرفته است.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی علی‌رغم این مشکلات سعی کرده تا این مشکلات متوجه دانشجویان و خانواده‌های آن‌ها نشود، به این صورت که با اعطای تسهیلاتی مانند وام شهریه، تقسیط شهریه و … فضای مناسبی را برای تحصیل دانشجویان فراهم سازد. در واقع هیچ الزامی وجود ندارد که دانشجو هنگام انتخاب واحد شهریه کامل را واریز کند.

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: یکی از مشکلات دانشگاه این است که به خاطر تقسیط شهریه، با تعداد زیادی از دانشجویان که دارای بدهی‌های معوق هستند روبه‌روست، حتی دیده می‌شود بسیاری از دانشجویان پس از اتمام دوره تحصیلشان اقدام به تسویه می‌کنند.

علوی فاضل با اشاره به نحوه انتخاب رشته داوطلبان پس از کنکور گفت: انتخاب رشته برای ورود به دانشگاه به این شکل است که پس از دانشگاه‌های دولتی، داوطلبان می‌توانند برحسب علاقه خود دانشگاه آزاد اسلامی را انتخاب کنند، بنابراین هیچ اجباری در انتخاب دانشگاه آزاد اسلامی برای ادامه وجود ندارد.

وی با تأکید بر این‌که تمامی شهریه اخذ شده از دانشجویان صرفاً برای تأمین هزینه خدمات آموزشی، فرهنگی، ورزشی، پژوهشی صرف می‌شود، افزود: دانشگاه آزاد اسلامی، یک مؤسسه علمی، فرهنگی، آموزشی و پژوهشی مردمی است که افتخار می‌کند بدون وابستگی به بودجه دولتی و پول نفت توانسته گام‌های مؤثری در راستای توسعه اقتصادی، فرهنگی کشور بردارد.


اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس تلگرام اشترک در کلوب اشترک در فيس نما اشترک در تويتر اشترک در فيسبوک

برچسب ها

مطالب پيشنهادي

ديدگاه شما در مورد اين مطلب