امروز پنج شنبه , ۷ اسفند , ۱۳۹۹ شما در بزرگترین مرجع تخصصی کنکوری ها هستید.

بانک کتاب پایتخت

آخرین مطالب سايت

مطالب محبوب

1,054 بار 1st سپتامبر 2015 جواد اخبار دبیرستان , اخبار مقاطع تحصیلی بدون نظر

 

وزیر آموزش و پرورش گفت: کتاب‌های درسی سال تحصلی ۹۴-۹۵ از زیر چاپ خارج شده و آماده توزیع است.

 

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش امروز در چهل و یکمین مجمع عمومی مدیران دبیرخانه‌های نظام اداری کشور که در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در حال برگزاری است، اظهار داشت: دبیرخانه‌ها قلب سازمان هستند و از ورودی و خروجی از طریق دبیرخانه‌ها پیگیری می‌شود.

وی افزود: دبیرخانه‌ها رکن اصلی بروکراسی محسوب می‌شوند و این بروکراسی به معنای حاکمیت دفاتر است و اگر دبیرخانه‌ها نباشند سوابق اداری از بین می‌رود.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به وضعیت این وزارتخانه در حوزه فناوری اطلاعات، گفت: آموزش و پرورش مسئولیت ۱۰۵ هزار مدرسه در سراسر کشور را برعهده دارد. حتی در نقاطی مدارس وجود دارند که هیچ دستگاه دولتی در آن مناطق نیست.

فانی ادامه داد: در آموزش و پرورش یک میلیون فرهنگی داریم و هر سال ۱۳۰ میلیون جلد کتاب درسی چاپ و برای ۱۳ میلیون دانش آموز ارسال می‌شود. کتاب‌های درسی سال تحصیلی ۹۴-۹۵ آماده توزیع است و کتاب‌های درسی سال تحصیلی ۹۵-۹۶ زیر چاپ است که بخشی از آنها از چاپ خارج شده است چراکه برای چاپ کتاب‌های درسی یک سال تحصیلی نیاز به ۱۴ ماه زمان داریم. 

وی بیان کرد: آماده‌سازی دانش‌آموزان برای زندگی در دولت الکترونیک را در دستور کار قرار داده‌ایم. بحث فاوا در آموزش و پرورش با سایر دستگاه‌ها تفاوت دارد چرا که در آموزش و پرورش غیر از وظیفه‌ای که برعهده همه دستگاه‌ها است آموزش دانش‌آموزان برای زندگی در دولت الکترونیک را برعهده داریم.

وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: استفاده از کلاس‌های هوشمند و آماده‌سازی معلمان برای استفاده از حوزه الکترونیک از سایر وظایف آموزش و پرورش است.

 


اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس تلگرام اشترک در کلوب اشترک در فيس نما اشترک در تويتر اشترک در فيسبوک

برچسب ها

مطالب پيشنهادي

ديدگاه شما در مورد اين مطلب