امروز شنبه , ۹ اسفند , ۱۳۹۹ شما در بزرگترین مرجع تخصصی کنکوری ها هستید.

بانک کتاب پایتخت

آخرین مطالب سايت

مطالب محبوب

 

دبیرکل شورای عالی آموزش‌ و پرورش با اشاره به این‌که کنکور برای این وزاتخانه یک آسیب جدی و مانعی برای تحقق تحول بنیادین است،‌ گفت:‌ روش پذیرش دانشجو باید تغییر کند و سهم سوابق تحصیلی در پذیرش دانشگاه‌ها افزایش یابد.

 

مهدی نوید ادهم در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در رابطه با اثرات کنکور بر نظام آموزش و پرورش کشور اظهار داشت:‌ کنکور برای آموزش‌وپرورش یک آسیب جدی و مانعی برای تحقق تحول بنیادین است همچنین فرآیند یاددهی و یادگیری در نظام آموزشی را مختل کرده است.

وی افزود: بیشترین آسیب کنکور مربوط به استرس‌هایی است که به دانش‌آموزان به ویژه دبیرستانی‌ها وارد می‌شود و این استرس‌ها سلامت و امنیت روانی دانش‌آموز را تهدید می‌کند.

نوید ادهم بیان کرد:‌ برای حذف کنکور و پذیرش دانشجویان براساس سوابق تحصیلی نیاز به همراهی آموزش‌ و پرورش و آموزش عالی داریم که برای تحقق این هدف باید مراجع بالادستی مانند شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس شورای اسلامی تلاش کنند تا در مدت زمان مشخص شیوه پذیرش دانشجو تغییر کند.

دبیرکل شورای عالی آموزش‌ و پرورش گفت:‌ هم‌اکنون در بسیاری از رشته‌ها کنکور حذف شده است. باید توجه داشت که شرایط امروز همانند ۱۰ سال گذشته نیست که روش پذیرش دانشجو همانند آن سال‌ها باشد بلکه نیاز به تغییراتی در این رابطه داریم.

نوید ادهم در پاسخ به این پرسش که شرایط حاکم بر نظام آموزش‌ و پرورش کشور تب کنکور را در جامعه ایجاد کرده است، عنوان کرد:‌ شیوه حاکم بر آموزش‌وپرورش به ویژه دوره پیش دانشگاهی را نمی‌پذیریم اما شرایط حاکم بر جامعه و درخواست‌ والدین باعث شده تا آموزش و پرورش به سمت کنکور سوق پیدا کند.


اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس تلگرام اشترک در کلوب اشترک در فيس نما اشترک در تويتر اشترک در فيسبوک

برچسب ها

مطالب پيشنهادي

ديدگاه شما در مورد اين مطلب