امروز جمعه , ۱۵ اسفند , ۱۳۹۹ شما در بزرگترین مرجع تخصصی کنکوری ها هستید.

بانک کتاب پایتخت

آخرین مطالب سايت

مطالب محبوب

 

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به آمارهایی از نتایج کنکور دکتری سال ۹۴ گفت:‌نتایج نهایی کنکور دکتری سال ۹۴ فردا اعلام می‌شود.

 

حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به اینکه فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون ورودی دوره دکتری (PH.D) نیمه متمرکز سال ۹۴ در چهارشنبه ۲۸ مرداد روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار می‌گیرد، اظهار داشت:‌ تمامی پذیرفته شدگان مذکور ضرورت دارد بر اساس مفاد اطلاعیه‌ای که به همراه فهرست اسامی آنان بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد، ضمن مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی ذیربط، برای ثبت نام و سایر مراحل پذیرش به نشانی‌های مشخص شده مراجعه کنند.

وی گفت: تعداد ۲۰۱ هزار و ۶۶۰ داوطلب در آزمون ورودی دوره دکتری (PHD) نیمه متمرکز سال ۹۴ ثبت نام کرده بودند که از این تعداد ۸۷ هزار و ۵۱۲ نفر زن و ۱۱۴ هزار و ۱۴۸ نفر مرد هستند.

مشاور عالی رییس سازمان سنجش بیان کرد: این آزمون ۱۵ اسفند سال گذشته برای پذیرش دانشجو در ۲۵۰ کد رشته امتحانی و در ۷ گروه آموزشی در ۵۳ شهرستان مختلف کشور و ۱۰۲ حوزه امتحانی برگزار شد.

وی ادامه داد: از تعداد ۲۰۱ هزار و ۶۶۰ داوطلب ثبت نام کننده تعداد ۱۶۴ هزار و ۵۸۷ داوطلب در جلسه آزمون حاضر و ۳۷ هزار و ۷۳ داوطلب غایب بوده اند.

توکلی گفت: از تعداد ۱۶۴ هزار و ۵۸۷ داوطلب حاضر در جلسه آزمون برابر ضوابط تعدا ۵۶ هزار و ۷۴۰ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند.

مشاور عالی رییس سازمان سنجش عنوان کرد: از این تعداد داوطلب مجاز به انتخاب رشته، تعداد ۴۰ هزار و ۳۰۴ داوطلب انتخاب رشته کردند که در نهایت ۳۰ هزار و ۶۱ داوطلب به عنوان معرفی شدگان چند برابر ظرفیت برای شرکت در مصاحبه تخصصی، بررسی سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی و حداکثر در ۵ کد رشته محل به دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی معرفی شدند.

 


اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس تلگرام اشترک در کلوب اشترک در فيس نما اشترک در تويتر اشترک در فيسبوک

برچسب ها

مطالب پيشنهادي

ديدگاه شما در مورد اين مطلب