امروز پنج شنبه , ۳ تیر , ۱۴۰۰ شما در بزرگترین مرجع تخصصی کنکوری ها هستید.

بانک کتاب پایتخت

آخرین مطالب سايت

مطالب محبوب

فرصت دوباره

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت:

این شورا مصوبه‌ای درخصوص ترمیم نمرات دانش‌آموزی داشت که براین اساس داوطلبانی که تمایل به شرکت در کنکور دارند می‌توانند در دروسی که نمرات آنها پایین است برای یک بار دیگر در امتحانات نهایی شرکت کنند.

 

مهدی نوید ادهم در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم،با اشاره به مصوبات ۹۱۵ جلسه شورای عالی آموزش و پرورش اظهار داشت: دراین جلسه نخستین مصوبه شورا در زمینه تنظیم جدول تطبیق وضعیت تحصیلی دانش آموزان نظام قدیم با نظام جدید در دوره متوسطه بود که پس از بحث و بررسی فراوان مقرر شد دانش اموزان با رعایت شرط سنی در پایه متناظر نظام جدید ادامه تحصیل بدهند. 

وی افزود: اگر شرایط سنی افراد طبق ضوابط اجازه حضور در مدارس روزانه را نمی‌داد به مدارس بزرگسالان یا آموزش از راه دور هدایت می‌شوند.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به مصوبه دیگر عنوان کرد: این مصوبه اجازه ترمیم نمرات دانش‌آموزی را می‌دهد. با توجه به قانون سنجش و پذیرش دانشجو مصوب مجلس که بر ضرورت درنظر گرفتن سوابق تحصیلی دانش آموزان برای پذیرش در دانشگاه‌ها تأکید دارد، شورای عالی آموزش و پرورش مصوبه‌ای را در خصوص ترمیم نمرات دانش اموزی داشت.

نوید ادهم عنوان کرد: تعدادی از دانش آموزان و خانواده‌ها درخواست ترمیم نمرات تحصیلی خود را داشتند و براساس مصوبه شورای عالی اموزش و پرورش به آنها اجازه داده می‌شود برای یک بار هر دانش آموز به صورت داوطلب آزاد در امتحانات نهایی دوره متوسطه شرکت کرده و برای ارتقای نمره یک یا چند درس خود اقدام کنند.

وی گفت: هر داوطلب آزادی که می‌خواهد در کنکور شرکت کند اما نمره چند درس او پایین است براساس مصوبه شورا اجازه دارد برای یک بار به صورت داوطلب آزاد در دروسی که نمرات آنها پایین است شرکت کند. بدیهی است نمرات جدید داوطلب برای رقابت در کنکور به سازمان سنجش ارائه می شود.

 


اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس تلگرام اشترک در کلوب اشترک در فيس نما اشترک در تويتر اشترک در فيسبوک

برچسب ها

مطالب پيشنهادي

ديدگاه شما در مورد اين مطلب