امروز سه شنبه , ۱۲ اسفند , ۱۳۹۹ شما در بزرگترین مرجع تخصصی کنکوری ها هستید.

بانک کتاب پایتخت

آخرین مطالب سايت

مطالب محبوب

 
شیراز – معاون آموزش متوسطه آموزش‌و پرورش فارس گفت: شش دانش آموزان از استان فارس موفق شدند رتبه‌های تک‌رقمی کنکور سراسری ۹۴ را در چهار گروه آزمایشی به خود اختصاص دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، ناصر قجری صبح چهارشنبه در نشست خبری، بیان کرد: در کنکور سراسری ۹۴ تعداد شش نفر از دانش آموزان فارس در چهار گروه آزمایشی علوم ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی و زبان‌های خارجه رتبه‌های تک‌رقمی را کسب کردند.

 

وی ادامه داد: در گروه علوم ریاضی رتبه چهار و پنج کشوری به مهدی لطافتی از دبیرستان شهید دستغیب ناحیه دو شیراز و امیر حسینی از دبیرستان ابن‌سینا ناحیه یک شیراز تعلق گرفت.

 

معاون آموزش متوسطه آموزش‌وپرورش فارس گفت: برادران دوقلوی دبیرستان شهید دستغیب شیراز نیز توانستند رتبه‌های پنج و شش کشوری گروه علوم تجربی را به خود اختصاص دهند.

قجری افزود: همچنین رتبه‌های هشت کشور در گروه علوم انسانی و دوم کشور در گروه زبان‌های خارجه به ترتیب به صدف وفا از دبیرستان نمونه دولتی فرهنگ ناحیه دو شیراز و یاسمین فروتن از دبیرستان فرزانگان ناحیه دو شیراز تعلق گرفت.

 

وی بیان کرد: استان فارس با دارا بودن شش رتبه تک‌رقمی توانست امسال رتبه دوم کنکور سراسری را در بین استان‌های کشور کسب کند و طی ۱۰ سال اخیر اولین بار است که دانش آموزان فارس توانسته‌اند به چنین موفقیتی دست یابند.

 

معاون آموزش متوسطه آموزش‌وپرورش فارس تعداد رتبه‌های تک‌رقمی فارس را در سال ۸۵ دو نفر، در سال ۸۶ چهار نفر، در سال ۸۷ دو نفر، در سال ۸۸ پنج نفر، در سال ۸۹ سه نفر، در سال ۹۰ سه نفر، در سال ۹۲ دو نفر و در سال ۹۳ یک نفر اعلام کرد.

 

قجری بابیان اینکه این دانش آموزان با لطف خدا و زحمات خود موفق به کسب رتبه‌های نخست کنکور سراسری شده‌اند، گفت: این شش دانش‌آموز همه از مدارس خاص اعم از تیزهوشان و مدارس نمونه دولتی بوده‌اند.

 

 

 

 


اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس تلگرام اشترک در کلوب اشترک در فيس نما اشترک در تويتر اشترک در فيسبوک

برچسب ها

مطالب پيشنهادي

ديدگاه شما در مورد اين مطلب